REZERVASYON
444 0 280

Belek ve Çevresi

Antalya'nın 34 km doğusunda yer alan turizm merkezi Belek, çam ve okaliptüs ağaçları, kum sahil şeridiyle bir yeryüzü cenneti olmasının yanı sıra, dünya standartlarında golf sahalarıyla Avrupa’nın trend golf destinasyonu olarak öne çıkıyor.

Akdeniz'in tarih ile iç içe nadide kıyılarından birine sahip Belek’in, kuzeyinde Uçansu Şelaleleri, Serik İlçesi’nde ise sarkıt ve dikitleri ile değişik güzelliklere sahip Zeytintaşı Mağarası bulunuyor.

Belek'e oldukça yakın olduğu için ziyaret etmeden dönmemeniz gereken en önemli yerlerin başında ise Aspendos Tiyatrosu geliyor. MS. 2. yüzyılın sonlarına doğru mimar Zenon tarafından yapılan bu eşsiz ve günümüze kadar en iyi korunmuş Roma Amfi Tiyatrosu’nun mükemmel akustiğinin sırrı hala tam olarak çözülebilmiş değil. Yapılışı adına en bilineni Belkız (Belkıs) Efsanesi olan birçok efsane anlatıla gelen Aspendos, 6 bin kişilik kapasitesi ve mükemmel akustiğiyle başta Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali olmak üzere günümüzde birçok sanat ve konser etkinliğine ev sahipliği yapmakta.

Grek döneminden kalma kuleleriyle turistlerin ilgi odağı olan Perge’de, Belek’e yakın olan antik kentlerden birisi. Pamphylia’nın önde gelen şehirlerinden biri olan Perge, Kestros (Aksu) Nehri’nin 4 km batısında iki tepe arasındaki geniş bir ovanın üzerinde kurulmuş. Bölge içerisinde prehistorik çağa ait mağaralara ve yerleşimlere rastlanmakta. Mağaralar içerisinde en tanınmış olanı Karain Mağarası ve Öküzini Mağarası, Beldibi, Belbaşı Kaya Sığınakları ve Bademağacı bölgedeki en tanınmış prehistorik yerleşim alanları.

Bitki örtüsü ve hayvan çeşitliliğiyle dikkat çeken Kurşunlu Şelalesi ve Milli Tabiat Parkı da bölgeyi ziyaret eden turistlerin yine uğrak yerlerinin başında geliyor.

Teşekkürler! İsteğiniz başarıyla alındı!
Bir sorun oluştu! Lütfen geçerli bir email adresi girin!